Trocha filozofie :-)

„Je-li člověk nespokojen se svým stavem, může jej změnit dvěma způsoby: buď změní podmínky svého života, nebo změní svůj duševní postoj. První není vždy možné, to druhé je možné vždy.”
R.W.Emerson


Terapie pro život ...

... jsem nazvala soubor metod a nástrojů, které zprostředkovávám klientům s cílem poskytovat podporu a pomoc tam, kde cítí v životě potřebu změny.

Ta se vždy se nějak projevuje. Narůstající nespokojenost, nepříjemné pocity, obavy, strachy, úzkosti, alergie, bolesti, nemoci apod. Výjimnou nejsou potíže ve vztazích, rodinné či partnerské neshody, finanční problémy, problémy v zaměstnání nebo ve škole, atd. atd.

Tyto nepříjemnosti nás vybízejí k zastavení a přehodnocení naší cesty. Dobrá zpráva je, že v tomto stavu nemusíme setrvávat. V období krize, vážných problémů či dlouhodobého trápení však většinou nevidíme jinou možnost. A proto ji musíme začít hledat v sobě a tvořit:-). Někdy je snazší využít možnost práce s terapeutem, který nebude udělovat rady ani doporučení, ale "pouze" provází na cestě k sobě,  umožňuje nahlédnout... že dnes a denně se rozhodujeme, jak a co budeme prožívat. Není nutné reagovat automaticky, je tu možnost volby. I když nelze změnit, co se stalo, je nakonec vždycky jen na nás, jak s tím naložíme...

Pomocí jednoduchých a univerzáních metod s klienty objevujeme vnitřní prostor, nahlížíme za pomyslné zdi našich přesvědčení a omezení a tvoříme nové možnosti. Učíme se, jak pracovat v rovině svého myšlení, jak nakládat s emocemi a jak přetvářet svůj vnitřní svět tak, aby se nám lépe žilo.

Je to úžasné a fascinující dobrodružství. Pro někoho tvrdá práce, pro jiného příjemné povídání. Pro mne je to práce v nehmotném světě, ve světě myšlenek, pocitů a energií. Magie, která má sílu, protože změnou vnitřního prožívání se mění náš okolní svět, realita, ve které žijeme:-).

Je to práce, kterou jsem začala dělat především, abych pracovala na sobě (což stále trvá:-) a kterou dnes vnímám jako své životní poslání:

"Podporou osobního rozvoje a duchovního růstu přispívat ke zdraví, spokojenosti a pocitu smysluplného bytí jak vlastního, tak lidí kolem sebe."Více o tom, jak pracuji ...

Aktuálně

POZOR ZMĚNA:
1.10.2020
1.10.2020

V současnosti poskytuji konzultace pouze on-line, prostřednictvím Skype. Termín je možno dohodnout telefonicky (i přes sms) nebo mailem. Platba předem na účet, před uskutečněním sezení. Děkuji za pochopení.Rychlý kontakt:
1.12.2016
1.12.2016

Ing. Lenka Horáková
mob.: (+420) 731 007 755
email: lenka@terapieprozivot.cz
skype: terapieprozivot